Klapy dymowe są jednym z ważniejszych elementów systemu przeciwpożarowego. Ich zadaniem jest odprowadzenie dymu i gorących gazów z objętego pożarem obiektu lub pomieszczenia co umożliwia skuteczną ewakuację ludzi i szybkie dotarcie ekipy gaśniczej do źródła ognia. W zależności od typu i funkcji obiektu stosuje się odpowiednią ilość i wielkość klap, która tworzy powierzchnię czynną oddymiania. Parametry te są ściśle określone odpowiednimi przepisami. Najczęściej stosowanymi klapami oddymiającymi są punktowe świetliki dachowe wyposażone w napędy elektryczne lub pneumatyczne.

Klapy dymowe produkowane są jednoskrzydłowe z pokryciem kopułowym lub poliwęglanowym, dwuskrzydłowe z pokryciem poliwęglanowym w ramach aluminiowych, w ramach aluminiowych z klipsem PCV tak zwanych ciepłych oraz z PCV. Klapy dymowe mogą pełnić rolę systemu przewietrzania lub wyłazów dachowych. 

W przypadku oddymiających klap jako sterowanie mogą zostać zastosowane systemy elektryczne 24V jak i pneumatyczne CO2.

Wyroby posiadają wszelkie niezbędne dokumenty, które uprawniają do stosowania ich na terenie UE.

© PHU WIRMET, ul. Poznańska 72, 62-052 Wiry koło Poznania, tel. +48 602 783 913, +48 728 319 114

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...