Pasma świetlne oprócz doświetlania pomieszczeń mogą podobnie jak okna spełniać funkcję wentylacyjną pomieszczeń. Mogą być wyposażone w ręczny lub elektryczny system otwierania.

Klapy przewietrzające podobnie jak świetliki mogą być wyposażone w śrubowy otwieracz z korbą dobieraną w zależności od wysokości budynku. Standardowy wymiar korby 1,5 m. Na życzenie klienta korba może mieć długość nawet do 3 m.

Klapy w pasmach mogą być też otwierane za pomocą siłownika elektryczny z napędem na 24V i 230 V o wysuwie 300, 500 i 750 mm i otwierane za pomocą przycisku przewietrzania. Mogą być również podłączone do centralki sterującej przewietrzaniem umożliwiającej otwarcie pojedynczych świetlików lub sektorów. Do centrali podłączona jest również czujka wiatr-deszcz, która zamyka automatycznie świetliki przy niesprzyjających warunkach pogodowych . Zabezpiecza to pomieszczenia przed zalaniem podczas opadów deszczu i oraz uszkodzeniem świetlików w czasie silnego wiatru.

© PHU WIRMET, ul. Poznańska 72, 62-052 Wiry koło Poznania, tel. +48 602 783 913, +48 728 319 114

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...