Wyłazy Dachowe

Wyłazy dachowe – opis produktu

Wyłaz dachowy umożliwia w łatwy i bezpieczny sposób wyjść na dach ekipom serwisowym i monterskim. Spełnia on jednocześnie rolę świetlika dachowego doświetlając klatkę schodową lub inne pomieszczenia. Może być także wyprodukowany w wersji dwufunkcyjnej z dodatkową opcją przewietrzania.

Najczęściej stosowanymi wymiarami wyłazów są  80×80 90×90 i 100×100 cm. Produkowane są także awaryjne wyście na dach o wymiarach 60×60 i 70×70.

Wymiary te są dostępne na stanie magazynowym. Na życzenie klienta jest możliwość dostosowanie   wymiarów w zależności od potrzeb, wówczas czas oczekiwania na zamówienie jest minimalnie dłuższy. Ze względów technicznych maksymalnie można wyprodukować wymiar 120x120cm. W przypadku większych wymiarów najlepiej zastosować świetlik techniczny.

W przypadku małych wymiarów produkowane są tak zwane klapy rewizyjne umożliwiając wgląd do pomieszczeń technicznych lub dostęp np. do zaworów.

Wyłazy dachowe wyposażone są w parę sprężyn gazowych umożliwiających łatwiejsze ich otwieranie oraz utrzymujących klapę wyłazu w pozycji otwartej w czasie wychodzenia. Jest to łatwe i bezpieczne wyjście na dach budynku. Do zamykania i zabezpieczania wyłazu przed otwarciem służy klamka z zamkiem lub zamknięcie na z kłódkę. Można też wykonać zamknięcie takiego wyłazu od zewnątrz.

Wyłazy mogą być produkowane na podstawach laminatowych jak i stalowych. Wyłazy na podstawach laminatowych wysyłane są złożone gotowe do montażu i nie ma konieczności docieplania podstawy natomiast na podstawach stalowych należy wyłaz złożyć i ocieplić podstawę wełną mineralną twardą.