Klapy Dymowe

Klapy dymowe

W czasie pożaru zagrożeniem dla człowieka przebywającego wewnątrz płonącego budynku jest nie tylko ogień, ale także dym. Zamontowane w pomieszczeniach klapy dymowe pozwalają na dostarczenie świeżego powietrza. Dzięki nim ryzyko zatrucia oparami jest znacznie mniejsze.

Oferujemy różne rodzaje klap dymowych od projektu po montaż. W naszym znajdują się przede wszystkim:

  • punktowe świetliki dachowe wyposażone w napędy elektryczne lub pneumatyczne,
  • klapy dymowe jedno- lub wieloskrzydłowe,
  • klapy dymowe z pokryciem kopułkowym lub poliwęglanowym w ramie aluminiowej z przekładką termiczną,
  • klapy dymowe w formie wyłazów dachowych.

W przypadku oddymiających klap z kopułkami akrylowymi jako sterowanie mogą zostać zastosowane systemy elektryczne 24V jak i pneumatyczne.

Jako doświadczony producent i dystrybutor klap dachowych i pasm świetlnych oferujemy pomoc przy wyborze odpowiedniego rozwiązania. Proponujemy zarówno gotowe produkty, jak i konstrukcje na wymiar. Jesteśmy otwarci na indywidualne potrzeby klienta.

Opis Produktu

Klapy dymowe są jednym z ważniejszych elementów systemu przeciwpożarowego budynku. Ich zadaniem jest odprowadzenie dymu i gorących gazów z objętego pożarem obiektu lub pomieszczenia, co umożliwia skuteczną ewakuację ludzi i szybkie dotarcie ekipy gaśniczej do źródła ognia. W zależności od typu i funkcji obiektu stosuje się odpowiednią ilość i wielkość klap, które tworzą powierzchnię czynną oddymiania. Parametry te są ściśle określone odpowiednimi przepisami. Najczęściej stosowanymi klapami oddymiającymi są punktowe świetliki dachowe wyposażone w napędy elektryczne lub pneumatyczne.

Zobacz również: świetliki dachowe otwierane