Od czego zależy cena świetlików dachowych?

świetliki dachowe

Większość budynków o dużej kubaturze, które są wykorzystywane do działalności produkcyjnej, magazynowej, handlowej lub komercyjnej to hale stalowe. Ich konstrukcja zapewnia wprawdzie sporą przestrzeń użytkową, a dopasowanie ich do rozmaitych potrzeb okazuje się bardzo łatwe, lecz ich wadą będzie fakt, że nie da się właściwie doświetlić ich wnętrza wyłącznie za sprawą przeszkleń zakładanych w ścianach zewnętrznych. Rozwiązaniem jest zastosowanie umieszczanych w dachu świetlików dachowych albo pasm świetlnych, które nie tylko zwiększają ilość docierających do środka promieni słonecznych, ale również mogą pełnić funkcję klap dymowych. W Poznaniu firmą zajmującą się ich produkcją i montażem jest Wirmet. Przekonajmy się, jakie są ich rodzaje i sprawdźmy, co wpływa na ich cenę.

Jakie są rodzaje świetlików?

Świetliki dachowe są oferowane w różnych konfiguracjach, zależnie od potrzeb występujących w danym obiekcie. Można zdecydować się na świetliki stałe, bądź otwierane, w tym również przystosowane do pełnienia funkcji klap dymowych. Dostępne są także pasma świetlne, które sprawdzają się tam, gdzie potrzebne jest szczególnie dobre doświetlenie danej przestrzeni. Świetliki produkuje się też w wariantach spełniających różne wymagania przeciwpożarowe w tym jako nierozprzestrzeniające ognia lub zapewniające określoną odporność ogniową.

Jakie czynniki wpływają na cenę świetlików?

Koszt zakupu świetlików jest uzależniony od ich parametrów technicznych i wyposażenia. Liczyć będzie się ich wielkość, a także materiał, z jakiego wykonano podstawę – np. laminat lub blacha ocynkowana, ramę oraz kopułę albo przeszklenie, które powstają ze szkła, ale także akrylu lub poliwęglanu. Istotny jest też zastosowany system otwierania, a więc typ zamontowanych siłowników elektrycznych.