klapy dymowe

Podstawy pod klapy dymowe

Pokrycia montowane są na podstawach skośnych lub prostych wykonanych laminatu lub z blachy ocynkowanej, na życzenie klienta malowanej proszkowo od wewnątrz na kolor RAL. Klapy dymowe powinny wystawać minimum 30 cm ponad połać dachu dlatego też przy doborze wysokości podstawy oraz jej rodzaju ważne jest wzięcie pod uwagę konstrukcji dachu oraz warstwy zastosowanego ocieplenia.

Podstawy laminatowe o wysokości 30 skośne poliestrowe podstawy pod świetliki dachowe produkowane są z wykorzystaniem jako ocieplenie pianki poliuretanowej o gęstości 35-37kg/m3. Grubość płyty zastosowanej do izolacji podstawy 20mm. Podstawy te nie wymagają dodatkowego ocieplenia. Mogą być również produkowane z tak zwanym odwzorowaniu na kołnierzu dolnym co umożliwia ich montaż na blachach trapezowych lub płytach OSB metodą „klejenia”

Podstawy stalowe produkowane są z stalowej blachy ocynkowanej grubość od 1,25-1,5 mm o wysokości od 35 do 75 cm. Należy je należy obrobić i ocieplić wełną mineralna twarda 4÷5cm. Podstawy stalowe można też uszczelnić obróbką blacharską. Podstawy mogą być na życzenie klienta pomalowane proszkowo od wewnątrz na kolor z palety RAL – standardowo RAL9010 (biały)