Wyłazy Dachowe

Podstawy pod wyłazy dachowe

Pokrycia montowane są na podstawach prostych lub skośnych wykonanych laminatu lub z blachy ocynkowanej, na życzenie klienta malowanej proszkowo od wewnątrz na kolor RAL lub lakierowanej na biało. Świetliki stałe i otwierane powinny wystawać minimum 15 cm ponad połać dachu dlatego też przy doborze wysokości podstawy oraz jej rodzaju ważne jest wzięcie pod uwagę konstrukcji dachu oraz warstwy zastosowanego ocieplenia.

Podstawy laminatowe, nazywane potocznie ciepłymi, o wysokości 15, 30 oraz 50 cm są to podstawy pod świetliki dachowe produkowane z wykorzystaniem jako ocieplenie pianki poliuretanowej o gęstości 35-37kg/m3. Grubość płyty zastosowanej do izolacji podstawy 20mm. Podstawy te nie wymagają dodatkowego ocieplenia. Mogą być również produkowane z tak zwanym odwzorowaniu na kołnierzu dolnym co umożliwia ich montaż na blachach trapezowych lub płytach OSB metodą „klejenia”

Standardowo są one w kolorze białym ale na życzenie klienta mogą być pomalowane od wewnątrz na kolor RAL

Podstawy stalowe produkowane są z stalowej blachy ocynkowanej grubość od 1,25-1,5 mm o wysokości od 15 do 75 cm. Należy je należy obrobić i ocieplić wełną mineralna twarda 4÷5cm. Podstawy stalowe można też uszczelnić obróbką blacharską. Podstawy mogą być na życzenie klienta pomalowane proszkowo od wewnątrz na kolor z palety RAL lub też wyprodukowane z blachy lakierowanej na biało.