Wyłazy Dachowe

Standardowe rodzaje wyłazów

Świetlik Wyłaz dachowy pokrycie w klasie SRO poliwęglan PC przezroczysty/mleczny, w ramie zawiasowej aluminiowej niemalowanej z przekładką termiczną, podstawa stalowa prosta/skośna, z blachy ocynkowanej/ z blachy lakierowanej na biało, osprzęt do wyłazu dachowego. W przypadku tego wyrobu można wykonać wymiar co 1 cm.

W zależności od wysokości podstawy można uzyskać następujące przenikalności cieplne dla całego wyrobu*

Wysokość podstawy

Grubość poliwęglanu

150 mm

350 mm

500 mm

PC 20

1,6 W/m2K

1,3 W/m2K

1,25 W/m2K

PC 26

1,5 W/m2K

1,2 W/m2K

1,15 W/m2K

PC 32

1,3 W/m2K

1,1 W/m2K

1,05 W/m2K

* Przenikalność cieplna U-tot została obliczona szacunkowo zgodnie z obowiązującą normą
PN-EN ISO 6946:2008

Świetlik Wyłaz dachowy pokrycie w klasie SRO poliwęglan PC16-25 mleczny, U=1,8-1,6 Wm2/K w ramie zawiasowej w ramie z profilu zamkniętego PCV ,podstawa stalowa prosta/skośna, z blachy ocynkowanej/z blachy lakierowanej na biało, osprzęt do wyłazu dachowego W przypadku tego wyrobu można wykonać wymiar co 1 cm

Świetlik Wyłaz dachowy pokrycie kopułka akrylowa 1,2,3,4,5-ciowarstwowa mleczna/przezroczysta, U=5,6-1,0 Wm2K, ramka zawiasowa aluminiowa z przekładką termiczną lub PVC podstawa stalowa prosta/skośna, z blachy ocynkowanej/z blachy lakierowanej na biało, osprzęt do wyłazu dachowego

Świetlik Wyłaz dachowy pokrycie w klasie SRO poliwęglan PC 16 U=1,8Wm2K przezroczysty/mleczny, w ramie zawiasowej aluminiowej niemalowanej z przekładką termiczną, podstawa laminatowa prosta/skośna „ciepła”, osprzęt do wyłazu dachowego osprzęt do wyłazu dachowego.

W przypadku tego wyrobu można wykonać wymiar co 1 cm.

Świetlik Wyłaz dachowy pokrycie w klasie SRO poliwęglan PC16-25 mleczny, U=1,8-1,6Wm2/K w ramie zawiasowej w ramie z profilu zamkniętego PCV, podstawa stalowa prosta/skośna, z blachy ocynkowanej/z blachy lakierowanej na biało, osprzęt do wyłazu dachowego. W przypadku tego wyrobu można wykonać wymiar co 1 cm.

Świetlik Wyłaz dachowy, pokrycie kopułka akrylowa 1,2,3,4,5ciowarstwowa mleczna/przezroczysta, U=5,6-1,0 Wm2K, ramka zawiasowa aluminiowa z przekładką termiczną lub PVC podstawa laminatowa prosta/skośna „ciepła”, osprzęt do wyłazu dachowego.

Wyłaz dwufunkcyjny

Jeżeli istnieje konieczność wykorzystania świetlika jako dodatkowej wentylacji to funkcje takie łączy w sobie świetlik wyłaz dwufunkcyjny który ma cechy wyłazu dachowego i świetlika z funkcją przewietrzania. Świetlik otwierany elektrycznie siłownikiem łańcuchowym 230V z siedmiostopniową regulacją wysuwu maksymalnie do 400mm. Wypięcie konsoli siłownika umożliwia otwarcie pokrywy do kąta 90° i wyjście na dach. Siłowniki gazowe zabezpieczają pokrywę przed przypadkowym zamknięciem lub wyrwaniem przez wiatr .

Zamiennie zamiast siłownika można być zastosowany ręczny otwieracz śrubowy z korbą 150 cm

Wyłazy te produkowane są we wszystkich przedstawionych wersjach pokryć.