Świetliki dachowe

Świetliki dachowe otwierane

Świetliki dachowe oprócz doświetlania pomieszczeń mogą podobnie jak okna spełniać funkcję wentylacyjną pomieszczeń. Mogą być wyposażone w ręczny lub elektryczny system otwierania. Wymiary mogą być od 400×400 mm do 2000x4000mm.

Świetliki z ręcznym systemem otwierania wyposażony jest w śrubowy otwieracz z korbą dobieraną w zależności od wysokości budynku. Standardowy wymiar korby 1,5 m. Na życzenie klienta korba może mieć długość nawet do 3 m.

Świetliki z elektrycznym systemem otwierania wyposażony jest w siłownik elektryczny z napędem na 24 i 230 V o wysuwie 300, 500 i 750 mm sterowane przyciskiem przewietrzania. Mogą być również podłączone do centralki sterującej przewietrzaniem umożliwiającej otwarcie pojedynczych świetlików lub sektorów. Do centrali podłączona jest również czujka wiatr-deszcz, która zamyka automatycznie świetliki przy niesprzyjających warunkach pogodowych . Zabezpiecza to pomieszczenia przed zalaniem podczas opadów deszczu i oraz uszkodzeniem świetlików w czasie silnego wiatru.