W jakim miejscu najlepiej zamontować świetlik dachowy?

świetlik dachowy

Świetlik dachowy to rozwiązanie do różnych budynków, które sprawdza się zarówno w przypadku przestrzeni mieszkalnej, jak i np. obiektów służących w celach produkcyjnych. Wybór odpowiedniego świetlika dachowego to jedno z ważnych kryteriów, które mają wpływ na jego skuteczność. Wyjaśniamy, gdzie warto zamontować świetlik dachowy.

Jaką funkcję pełnią świetliki dachowe?

Świetlik dachowy pozwala doświetlić pomieszczenia pozbawione okien lub strefy budynków, w których wykonane otwory okienne nie doprowadzają wystarczającej ilości światła słonecznego. To skutkuje nie tylko gorszym samopoczuciem przebywających w budynku osób, ale także większymi kosztami użytkowania obiektu. Świetlik dachowy to skuteczne i coraz chętniej wybierane rozwiązanie, które gwarantuje wiele korzyści, wpływając m.in. na poprawę warunków oświetleniowych i estetykę pomieszczeń.

Gdzie zamontować świetlik dachowy?

Świetliki dachowe montowane są w miejscach, do których dostęp naturalnego światła jest utrudniony lub całkowicie niemożliwy. W przypadku obiektów komercyjnych, hal produkcyjnych i magazynowych, zakładów pracy lub pomieszczeń zlokalizowanych na ostatniej kondygnacji budynku, która jednocześnie pełni funkcję poddasza, świetliki powinny zostać zamontowane nad poszczególnymi stanowiskami pracy oraz w miejscach, które wymagają stałego korzystania ze źródeł światła w postaci lamp np. na korytarzach, na klatkach schodowych, w pomieszczeniach socjalnych i szatniach.

Świetliki, których rolą jest doświetlenie przestrzeni mieszkalnej, najczęściej montowane są w pomieszczeniach pozbawionych okien, czyli m.in. w przedpokojach, łazienkach i kuchniach, a także garderobach.

Wybór miejsca montażu świetlika dachowego jest bardzo ważny. Świetliki dachowe mogą być montowane w połaci dachowej prostej i o odpowiednim nachyleniu, a ich wybór uwzględnia m.in. zastosowanie płaskich lub profilowanych materiałów pokrycia dachowego. Oferujemy wysokiej jakości świetliki dachowe stałe i otwierane, które pozwalają skutecznie doświetlić wnętrze pomieszczeń służących w rozmaitych celach. Mogą Państwo u nas zamówić świetlik dachowy o niestandardowych wymiarach, co pozwoli na jego precyzyjne dopasowanie do indywidualnych potrzeb.

Zobacz również: Kiedy należy stosować klapy dymowe?